nagrade

Uspjesi učenika Glazbene škole Pavla Markovca na 55. hrvatskom natjecanju učenika i studenata glazbe komorni sastavi, Državno natjecanje održanom u Zagrebu 6. do 9. prosinca 2017.

I. nagrada

kvartet saksofona – Patrik Prežgaj, sopran saksofon; Ruta Špoljarić, alt saksofon, Dragutin Roić, tenor saksofon i Luka Relić, bariton saksofon, II. kategorija, 99,64 bodova, 1/5
Nastavnik: mr. art. Nikola Fabijanić, prof. mentor

duo – Lucija Štivčević, gitara i Vanesa Iličić, gitara; II. kategorija, 99,63 bodova, 1/12 Nastavnik: Xhevdet Sahatxhija, prof. mentor

trio– Mihaela Kristina Blaznik, flauta; Sven Kadojić Balaško, klarinet i Katarina Bulović, klavir; II. katategorija 99,24 bodova, 2/10;
Nastavnica: Nevenka Preiss, prof. mentor

klavir šesteroručno – Lana JurinićKatarina Bulović i Lucija Kuveždić; II. kategorija 99,00 bodova, 1/2
Nastavnica: Jelica Kuzmin, prof. savjetnik

klavir šesteroručno– Nikolina ŠoljićFranka Blagus i Idora Pavčnik; I. kategorija, 98,62 boda, 1/2
Nastavnica: Zrinka Majstorović, mag. muz i mr. art. Sanja Vrsalović, prof.

Na Završnom koncertu nastupili su: Klavir šesteroručno, II. kategorija Gitarski duo, II. kategorija Kvartet saksofona, II. kategorija

tockice750

Na 15. međunarodnom natjecanju mladih klavirista "Città di Gorizia" održanom 2. prosinca 2017. u Gorizii – Italija, učenica Glazbene škole Pavla Markovca Eva Goreta osvojila je I. nagradu, Premio assoluto, 97 bodova u B kategoriji, 1/6, i nastupila je na Završnom koncertu.

Nastavnica: Ivana Goreta, prof.

tockice750

Na 50. međunarodnom natjecanju „VIRTUOSI PER MUSICA DI PIANOFORTE“, Ústí nad Labem 2017., Češka, održanom 11. i 12. studenoga 2017. učenica Glazbene škole Pavla Markovca Lucija Kašnar osvojila je Priznanje za sudjelovanje.

Nastavnica: Srebrenka Crnković Završki, prof. mentor

tockice750

Na međunarodnom natjecanju mladih harfista Mexico International Harp Competition, održanom od 11. do 14. studenoga 2017. u Mexico Cityju – Meksiko, učenica Glazbene škole Pavla Markovca Petra Barišić osvojila je POSEBNU nagradu u I. kategoriji.

Nastavnica: Tajana Vukelić Peić, prof. mentor

tockice750

Uspjesi učenika Glazbene škole Pavla Markovca na 55. hrvatskom natjecanju učenika i studenata glazbe komorni sastaviRegionalno natjecanje, održanom u Zagrebu 11. studenoga 2017.

I. nagrada

klavir šesteroručno – Lana Jurinić, Katarina Bulović i Lucija Kuveždić; II. kategorija 98,50 bodova, 1/2
nastavnica: Jelica Kuzmin, prof. savjetnik

kvartet saksofona – Patrik Prežgaj, sopran saksofon; Ruta Špoljarić, alt saksofon, Dragutin Roić, tenor saksofon i Luka Relić, bariton saksofon, II. kat. 96,67 bodova, 1/5
nastavnik: mr. art. Nikola Fabijanić, prof. mentor

duo – Lucija Štivčević, gitara i Vanesa Iličić, gitara; 96,50 bodova, II. kat., 3/9
nastavnik: Xhevdet Sahatxhija, prof. mentor

trio– Mihaela Kristina Blaznik, flauta; Sven Kadojić Balaško, klarinet i Katarina Bulović, klavir; II. katategorija 95,00 bodova, 1/5;
nastavnica: Nevenka Preiss, prof. mentor

klavir šesteroručno– Nikolina ŠoljićFranka Blagus i Idora Pavčnik; I. kategorija, 94,33 boda, 1/2
nastavnica: Zrinka Majstorović, mag. muz i mr. art. Sanja Vrsalović, prof.

II. nagrada

duo – Lucija Kurtalj, flauta i Tomislav Ferderber, gitara; 89,67 bodova, II. kat., 7/8
nastavnik: Danko Jukić, prof. mentor

Učenici koji su osvojili prvu nagradu stekli su pravo nastupa na državnom natjecanju koje će se održati od 7. do 9. prosinca 2017. u Zagrebu.

tockice750

Na finalu 1. međunarodnog natjecanja violinista Oskar Rieding, održanom 15. listopada 2017. u Celju, učenica Glazbene škole Pavla Markovca Maya Hong nakon ulaska u završni dio natjecanja osvojila je III. i Posebnu nagradu u I. kategoriji, 3/9.

Nastavnica: mr. art. Ines-Ana Badanjak, prof. savjetnik