natječaji

Pravilnik o načinu i postupku zapošljavanja u Glazbenoj školi Pavla Markovca

Na temelju članka 107. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi („Narodne novine“, br. 87/08., 86/09., 92/10., 105/10.-isp., 90/11., 16/12., 86/12., 126/12.-pročišćeni tekst, 94/13., 152/14., 07/17. i 68/18.), a u skladu s Pravilnika o načinu i postupku zapošljavanja u Glazbenoj školi Pavla Markovca (KLASA: 602-03/19-01/01-01, URBROJ: 251-336-19-71 od 15. srpnja 2019.) Glazbena škola Pavla Markovca, Zagreb, Trg žrtava fašizma 9, raspisuje:

za popunu radnog mjesta

1. Nastavnika violine (m/ž) 1 izvršitelj/ica na određeno puno radno vrijeme (zamjena za porodiljni). Stupanje na rad odmah.

2. Nastavnika violončela (m/ž) 1 izvršitelj/ica na određeno puno radno vrijeme (zamjena za porodiljni). Stupanje na rad odmah.

3. Nastavnika korepeticije i klavira (m/ž) 1 izvršitelj/ica na određeno puno radno vrijeme (zamjena za porodiljni). Stupanje na rad odmah.

4. Nastavnika klarineta (m/ž) 1 izvršitelj/ica na određeno puno radno vrijeme (zamjena). Stupanje na rad odmah.

5. Nastavnika klavira (m/ž) 1 izvršitelj/ica na neodređeno puno radno vrijeme. Stupanje na rad odmah.

6. Nastavnika gitare (m/ž) 1 izvršitelj/ica na neodređeno puno radno vrijeme. Stupanje na rad odmah.

Uvjeti:

Kandidati, uz opći uvjet za zasnivanje radnog odnosa, sukladno općim propisima o radu, moraju ispuniti i uvjete za zasnivanje radnog odnosa sukladno članku 105. i 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi, odnosno članku 17. Zakona o umjetničkom obrazovanju.

Uz vlastoručno potpisanu prijavu potrebno je priložiti:

- životopis,

- dokaz o stupnju i vrsti stručne spreme (diploma),

- dokaz o državljanstvu,

- rodni list,

- elektronički zapis Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje o radno pravnom statusu,

- uvjerenje nadležnog suda da se protiv kandidata ne vodi kazneni postupak glede zapreka za zasnivanje

radnog odnosa iz članka 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi, ne starije od

30 dana (samo izabrani kandidati)

Molimo kandidate da u prijavi navedu adresu elektroničke pošte.

Za kandidate koji se javljaju za popunu radnog mjesta pod brojem 5. Nastavnika klavira i 6. Nastavnika gitare na neodređeno puno radno vrijeme provodi se selekcijski postupak

• razgovor s kandidatima

• praktična provjera sposobnosti, motivacije i vještina, ogledni sat

Na natječaj se mogu javiti osobe oba spola.

Kandidatom prijavljenim na natječaj smatrat će se osoba koja podnese pravodobnu i potpunu prijavu sa svim potrebnim prilozima te ispunjava uvjete natječaja.

Kandidati potrebne dokumente dostavljaju u neovjerenim preslikama, koje se neće vraćati, a prije konačnog izbora kandidat će priložiti izvornike ili ovjerene preslike na uvid.

Kandidat koji ostvaruje pravo prednosti pri zapošljavanju prema posebnim propisima, dužan je u prijavi na natječaj pozvati se na to pravo i priložiti propisane dokaze te ima prednost u odnosu na ostale kandidate samo pod jednakim uvjetima.

Kandidat koji se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju u skladu s člankom 102. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji („Narodne novine“ br. 121/17.), uz prijavu na natječaj dužan je, osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, priložiti i dokaze propisane člankom 103. stavkom 1. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rada i članovima njihovih obitelji koji su objavljeni na poveznici Ministarstva hrvatskih branitelja:

Po isteku roka za prijavu na natječaj, kandidati koji su dostavili pravodobnu i potpunu prijavu te ispunjavaju uvjete natječaja pozivaju se na razgovor pred Povjerenstvom.

O terminu razgovora kandidati će biti obaviješteni putem elektroničke pošte.

Smatrat će se da je kandidat, koji se ne odazove razgovoru na koji je pozvan, odustao od prijave te se njegova prijava neće uzimati u obzir u daljnjem postupku.

Prijavom na natječaj kandidati su suglasni da Glazbena škola Pavla Markovca, kao voditelj zbirke podataka može prikupljati, koristiti i dalje obrađivati osobne podatke u svrhu provedbe natječajnog postupka u skladu sa zakonskim propisima.

Rok za podnošenje prijava je osam (8) dana od dana objave javnog natječaja na mrežnoj stranici i oglasnoj ploči Hrvatskog zavoda za zapošljavanje te na mrežnoj stranici i oglasnoj ploči Glazbene škole Pavla Markovca.

Prijave s potrebnom dokumentacijom o ispunjavanju uvjeta dostavljaju se isključivo na adresu škole: Glazbena škola Pavla Markovca, 10000 Zagreb, Trg žrtava fašizma 9, s naznakom „Natječaj za radno mjesto“.

O rezultatu natječaja kandidati će biti obaviješteni putem mrežne stranice škole: http://www.glazbena-skola-pavla-markovca.hr/ Iznimno, obavijest o odabiru kandidata dostavlja se sukladno članku 12. stavku 2. Pravilnika o načinu i postupku zapošljavanja u Glazbenoj školi Pavla Markovca.

Kandidati koji nisu položili stručni ispit, a budu izabrani, dužni su ga položiti u zakonskom roku. Kandidati koji nisu stekli pedagoške kompetencije, ako budu izabrani, dužni su ih steći u zakonskom roku.

U Zagrebu, 10.09.2020.